Lider zespołu Księgowości

W związku z dynamicznym rozwojem firma z obszaru usług księgowych wchodząca w skład Grupy AGATA S.A. poszukuje osoby na stanowisko Lider zespołu Księgowości.

Miejsce pracy: Katowice
Twój zakres obowiązków
  • Sporządzanie deklaracji VAT, PIT, CIT i innych,
  • Sporządzanie rocznych sprawozdań finansowych zgodnie z ustawą o rachunkowości,
  • Prowadzenie i kontrola rozliczeń kasowych oraz bankowych,
  • Dekretacja i księgowanie dokumentów (m.in. faktury, płatności, należności),
  • Rozliczanie zaliczek oraz delegacji pracowników,
  • Prowadzenie ewidencji środków trwałych i WNiP,
  • Bieżące raportowanie,
  • Zarządzanie podległym zespołem.
Nasze wymagania
  • Wykształcenie średnie lub wyższe w zakresie finansów, ekonomii lub rachunkowości,
  • Doświadczenie w pracy w dziale księgowości w spółkach prawa handlowego powyżej 5 lat,
  • Znajomość ustawy o rachunkowości,
  • Znajomość ustaw podatkowych, a w szczególności ustawy o PDOP, PDOF, VAT, PCC oraz o podatkach i opłatach lokalnych,
  • Znajomość zagadnień dotyczących środków trwałych, środków trwałych w budowie oraz szeroko rozumianych kosztów,
  • Znajomość zasad księgowania operacji w walutach obcych i rozliczania różnic kursowych,
  • Umiejętność sporządzania rozliczeń podatkowych CIT, PIT, VAT, deklaracji na podatek od nieruchomości oraz PCC,
  • Umiejętność sporządzania sprawozdań finansowych (bilans, rachunek wyników, rachunek przepływów itp.),
  • Znajomość programu CDN OPTIMA oraz zagadnień związanych z rozliczeniem PFRON będzie dodatkowym atutem,
  • Rzetelność, sumienność, zdyscyplinowanie.
To oferujemy
  • Stabilne warunki zatrudnienia;
  • Możliwość rozwoju;
  • System wdrożenia pracownika.

„Klikając w przycisk „Aplikuj”, „Aplikuj teraz” lub w inny sposób wysyłając zgłoszenie rekrutacyjne (np. pocztą tradycyjną bądź elektroniczną) do Agata Spółka Akcyjna z siedzibą w Katowicach (40-203) przy Al. Roździeńskiego 93 (dalej „Administrator”) bądź poszczególnych salonów Agata, wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Administratora Twoich dodatkowych danych osobowych zawartych w zgłoszeniu rekrutacyjnym (m. in. przesłanym CV, wypełnianym formularzu, itp.) w celu przeprowadzenia rekrutacji na stanowisko wskazane w ogłoszeniu, które to dane wykraczają poza zamknięty katalog określony postanowieniami ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy oraz aktów wykonawczych do niej. Takimi dodatkowymi danymi mogą być - oczekiwane wynagrodzenie, zdjęcie w CV, jak również w sytuacjach gdy nie jest to niezbędne do wykonywania pracy określonego rodzaju lub na określonym stanowisku – wykształcenie, kwalifikacje zawodowe bądź przebieg dotychczasowego zatrudnienia.”